Nový web o hodnocení vědy

Web prezentuje jak národní hodnocení, tak interní systém hodnocení a přidělování prostředků na vědu a výzkum.

21. 8. 2020 Petr Kalíšek

Centrum pro scientometrickou podporu (CSS) při Odboru výzkumu na Rektorátu MU prezentuje jasnou a srozumitelnou formou informace o hodnocení vědy a výzkumu v rámci univerzity.

K tomuto účelu slouží web hodnocenivedy.muni.cz, kde můžete najít podrobný popis evaluace podle Metodiky 2017+, která letos probíhá na všech výzkumných vysokých školách. Zjistíte, v jaké fázi se národní hodnocení v současnosti nachází, jaké je složení mezinárodního evaluačního panelu a jak evaluace probíhá od začátku do konce. Kromě národního hodnocení bude v budoucnu na webu podrobněji představen také interní systém hodnocení a indikátory pro rozdělení institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací (DKRVO).

Připomínky k obsahu a podněty na další sekce neváhejte adresovat na kalisek@rect.muni.cz. Do předmětu uveďte „WEB“.

Přehled všech článků